ZMark olarak dijital dünyada varlığınızı güçlendirecek ve kurumsal imajınızı arttıracak çözümler sunmaya devam ediyoruz. Dijital varlığı ve görünürlüğü güçlendirme dediğimizde akla ilk olarak SEO çalışmaları gelir. Peki SEO nedir? Nasıl çalışmalar yapılmalı? Dikkat edilmesi gerekenler neler ve biz müşterilerimize bu anlamda nasıl bir hizmet sunuyoruz?

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi arama motorlarında daha üst sıralara çıkarmak için yapılan teknik ve stratejik bir çalışmadır. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak, web sitenize organik trafik çekmek, müşteri potansiyelinizi artırmak ve marka bilinirliğinizi yükseltmek için oldukça önemlidir.

SEO bir bütündür ve birçok algoritma aynı zamanda teknik çalışmaların bütününden oluşur. İyi bir SEO çalışması her zaman sektöre ve rakiplere göre belirlenir. SEO’nun sabit bir çalışması yoktur. Google çok sık algoritma güncellemesi yapar. Bu güncellemeleri ve yenilikleri sürekli takip ederek, SEO’da gerçek başarıyı yakalayabiliyoruz.

SEO Uzmanı veya SEO Danışmanı mı Arıyorsunuz?

SEO hizmetleri alanında tecrübeli ve uzman bir ekibe sahibiz. ZMark olarak, müşterilerimize web sitelerinin arama motorlarına uygun hale getirilmesi, organik trafik artırma ve marka bilinirliğini artırma konularında danışmanlık hizmeti sunuyoruz. SEO uzmanlarımızın ve danışmanlarımızın çalışmalarıyla müşterilerimizin web siteleri arama motorlarındaki sıralamalarda daha üstlere taşınıyor.

Google SEO Çalışması

Google SEO, arama motorlarının en önemli olanıdır ve web sitenizin Google’da üst sıralara çıkması, diğer arama motorlarına göre daha önemlidir. ZMark olarak, müşterilerimiz için Google SEO çalışmaları yaparak web sitelerinin arama motoru sıralamalarını yükseltiyoruz. Bu çalışmalar arasında anahtar kelime analizi, site içi optimizasyon, site dışı optimizasyon, backlink çalışmaları ve daha fazlası yer alıyor.

SEO çalışmasının bir diğer önemli ayağı ise backlink oluşturma faaliyetleri yapmaktır. Backlink, başka sitelerden kendi sitenize doğru verilen bir referans bağlantısıdır. Bu bağlantıların kalitesi ve sayısı, sitenizin otoritesini ve SEO sıralamasını olumlu yönde etkiler. Ancak backlink oluşturma işlemi de doğru stratejilerle ve etik yöntemlerle yapılmalıdır. Yanlış ve spam bir şekilde backlink oluşturma faaliyetleri sitenize zarar verebilir ve ceza almanıza sebep olabilir.

SEO çalışmaları yapılırken, sadece arama motoru sıralaması düşünülmemeli, aynı zamanda kullanıcı deneyimi de göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü arama motorları, kullanıcıların sitenizde ne kadar süre geçirdiği, sayfa hızı gibi faktörleri de sıralamaya dahil ederler. Bu yüzden sitenizin hızlı açılması, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması, mobil uyumlu olması gibi faktörler de SEO çalışmalarında önemlidir.

SEO Başarılarımız

Birçok müşteriye verdiğimiz hizmetler onlarca fazla başarı tablosuna sahip olduk. Yaptığımız çalışmalardan çok iyi başarılar sağladık ve müşterilerimizin siteleri her geçen gün çok daha iyi sıralamalara sahip oluyor.

Gurur duyduğumuz başarıları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Hemen aşağıdan başarı tablolarımızı inceleyebilirsiniz.


Hemen aşağıdaki tabloda önceki 3 ay ve sonraki 3 aya göre karşılaştırmamız mevcut. Site sıfırdan açıldı. Hali hazırda aktif olan sitelere göre yükselmesi ve sıralama alması çok ama çok daha zor olur. Ancak buna rağmen güzel bir başarı yakalamaya başladık.


Not: ZMark olarak, profesyonel SEO danışmanlarından oluşan bir ekibe sahibiz ve müşterilerimize en uygun SEO paketlerini sunuyoruz. Google SEO algoritmalarını yakından takip ederek, sitelerimizi bu algoritmaların gerektirdiği şekilde optimize ediyoruz. Ayrıca etik ve doğru stratejilerle backlink oluşturma faaliyetlerini de gerçekleştiriyoruz. SEO danışmanlığı ve fiyatları konusunda detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.